Žieminiai batai: medžiaginių batų

Medžiaginių batų

Dar neseniai atrodė, kad medžiaginiai žieminiai batai tai ne labai išmintingas pasirinkimas. Žiemos Lietuvoje nelepina geru oru. Tačiau technologijų pažangos dėka prekyboje pasirodė medžiagos, kurios lygiai taip pat, o gal ir dar geriau nei oda yra atsparios šalčiui ir vandeniui. Pažiūrėkime, kurie batai pagaminti iš medžiagos labiausiai tinka žiemai!

Gore-tex garantuoja atsparumą vandeniui

Akivaizdu, kad pasirenkame avalynę priklausomai nuo metų laiko. Vasarą renkamės orui pralaidų tinklelį, o žiemą… gore-tex. Kas tai yra? Gore-tex tai vandeniui ir vėjui atspari membrana, iš kurios yra gaminama apranga ir avalynė žiemai. Kūrėjai pasirūpino, kad ji būtų ne tik atspari išoriniams veiksniams, bet ir pasižymėtų pralaidumu orui. Naujoviškos technologijos dėka prakaitas yra pašalinamas iš bato vidaus, tuo pačiu užtikrinant pėdai komfortą. Gore-tex medžiagos viduje yra pusiau pralaidi porėtos struktūros membrana iš teflono. Šios membranos mažytės angos yra platesnės negu vandens dalelytės, iš kurių susidaro vandens garai (prakaitas), bet siauresnės už skystą vandenį (lietus, sniegas). Todėl į bato vidų nepatenka drėgmė o prakaitas pašalinamas.

Medžiaginių batų privalumai

Žieminius batus pagamintus iš audinio verta įsigyti dėl vienos labai svarbios priežasties – dėl jų ilgaamžiškumo! Verta pažymėti, kad natūrali oda neužtikrins nei 100% atsparumo vandeniui, nei drėgmės pašalinimo iš bato vidaus. Be to avalynę su Gore-tex technologija renkasi žiemos sporto entuziastai, kuriems yra svarbus atsparumas vandeniui, šiluma ir sausas batų vidus. Dažniausiai tai yra avalynė skirta alpinizmui arba kalnų dviračių sportui. Specialios technologijos dėka net ilgiausių pasivaikščiojimų metu Tavo pėdos liks sausos , net jeigu sninga ar lyja!

Ar yra trūkumų?

Yra vienintelis trūkumas, jeigu tai galima pavadinti trūkumu – žieminiai batai pagaminti iš medžiagos reikalauja ypatingos priežiūros. Tam, kad tokia avalynė kuo ilgiau mums tarnautų ir liktų atspari vandeniui reikia atitinkamai ją prižiūrėti. Reikėtų valyti avalynę naudojant specialias priežiūros priemones. Todėl įsigyjant minėtą avalynę verta paišlaidauti ir įsigyti skystą valiklį, specialią kempinėlę valymui ir impregnantą.

Medžiaginė avalynė tampa vis populiaresnė taip pat ir žiemą. Tačiau prieš įsigyjant tokius batus būtina patikrinti, ar jų gamintojas yra patikimas. Taip pat verta paskaityti atsiliepimus. Apranga bei avalynė su naujausiomis termoizoliacijos technologijomis nėra pigus malonumas. Tačiau pirkinys be abejonės atsipirks, kai paaiškės, kad Tavo žieminiai batai tarnaus Tau kelis ateinančius metus, žinoma tinkamai prižiūrėti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.