Kategorijos
Apranga

Kaip skalbti velvetinę striukę?

Velvetas yra labai specifine medžiaga. Apranga iš velveto atrodo labai įdomiai, tačiau reikalauja atitinkamos priežiūros tam, kad išlaikyti savo savybes ir gerą išvaizdą. Velvetinių striukių kolekcijos dažniausiai siūlomos pavasariui arba ankstyvam rudeniui, tačiau verta paminėti, kad jų medžiaga suteikia labai gerą šilumos pojūtį.  Visiems, kas turi viršutinius drabužius pagamintus iš velveto, paruošėme saują patarimų, kaip juos skalbti ir tinkamai prižiūrėti.

Kuo pasižymi velvetas?

Velvetas tai rumbėtas audinys, kuris išgaunamas iš medvilnės, kai kuriais atvejais netgi iš vilnos. Ruoželiai esantys ant rūbo gali skirtis storumu ir platumu. Ši medžiaga dažniausiai naudojama gaminant tokią aprangą kaip kelnės, švarkai, paltai arba striukės.

Medžiagos pavadinimas kilęs iš vokiečių kalbos žodžio ,,Struck”.

Velvetinės striukės skalbimas skalbiamąja mašina

Jeigu pasiryžome skalbti savo velvetinę striukę skalbimo mašinoje, turime nustatyti švelnaus skalbimo programą. Vandens temperatūra turi būti tokia, kokią nurodo gamintojai būtent šiam rūbui. Niekada negalima skalbti kitoje temperatūroje, negu tą, kuri yra nurodyta ant etiketės. Prieš dedant striukę į skalbimo mašiną, reikia ją perbraukti specialiu šepečiu skirtu rūbams valyti tam, kad pašalinti dalį nešvarumų. Rūbus reikia būtinai išversti išvirkščia pusę. Jeigu kalbame apie skalbimo priemones, kurias galima panaudoti velvetines striukes plovimui, tai geriausiai panaudoti tik plovimo skystį. Niekada negalima naudoti baliklio ir stiprių valomųjų priemonių. Velvetą taip pat galima skalbti kartu su kitais rūbais, tačiau nepamirškite apie jų surūšiavimą pagal spalvas. Skalbiant velvetinę striukę skalbimo mašinoje negali būti daug rūbų, kadangi besitrinant su kitais garderobo elementais galima pažeisti plaukuotosios struktūros ruoželius.

Velvetinės striukės skalbimas rankomis

Pirmam žingsnyje būtina atlikti tuos pačius veiksmus, kurie buvo paminėti pastraipoje apie skalbimą su skalbimo mašiną, t.y. iš pradžių pašalinti purvus su specialiu šepečiu. Vėliau striukę merkiame į vandenį su skalbimo skysčiu. Rūbą reikia atsargiai paspaudžioti, bet ne trinti. Baigus skalbti, išskalauk striukę drungname vandenyje ir lengvai išspausk, bet negręžk.

Velvetinės striukės džiovinimas

Ypač svarbu neskalbti striukes aukštesnių nei 800 apsukų per minutę greičiu. Greitesnis apsukų greitis gali smarkiai suglamžyti audinį. Velvetas, tai medžiaga, kuri geriausiai džiovinasi natūraliose sąlygose, todėl jeigu turime tokią galimybę, pakabinkime striuke ten, kur vanduo galės ramiai nuvarvėti. Svarbia informacija dar yra tai, kad velvetinės striukės negalima kabinti ant labai plono siūlo. Neprotinga taip pat būtų naudoti skalbinių segtukus, po kurių žymės ant medžiagos liks dar ilgam.

Jeigu tinkamai išskalbsi ir išdžiovinsi velvetinę striukę, nereikės vėliau jos lyginti. Prieš pat išdžiūstant užtenka lengvai pašukuoti rūbą su aprangos šukomis.

Velvetinės striukės lyginimas ir saugojimas

Jeigu mums nepavyko gerai išskalbti ir išdžiovinti velvetinės striukės ir ją teks lyginti, geriausiai šį procesą atlikti prieš galutinį išdžiūvimą. Rūbai lyginami  tik iš išvirkštinės pusės, atsižvelgiant į plaukelių kryptį. Baigus lyginti reikia dar kartą sušukuoti audinį specialiomis šukomis, kurios skirtos ploniems audiniams.

Kaip bebūtų, velveto lyginimas nėra pats paprasčiausias. Tačiau laikantis kelių svarbiausių principų galėsi lengviau susidoroti su šiuo procesu be didesnių problemų. Lyginant velvetinę striukę labai lengva ją sulamdyti. Todėl striukė turi būti taip išdėstyta, kad jos nesulamdytume lyginimo metu. Taip pat svarbi yra temperatūra. Nekaitink lygintuvo stipriai, kadangi aukšta temperatūra pažeis audinį.

Velvetinę striukę reikia laikyti ant pakabos tokiu būdu, kad kiti rūbai jos nesuspaustų.

Bendros pastabos susijusios su velvetu

Nors velvetas tai audinys iš medvilnės, kuris turėtų susidoroti su 60°C temperatūra, tačiau ne visada taip būna. Jeigu turime striukę be etiketės arba su, ant kurios nesimato pastabos susijusios su skalbimu, tuomet skalbkime 40°C temperatūroje. Tokia temperatūra nesugadins striukės, jeigu jos sudėtyje yra sintetinių medžiagų.

Prieš pirmą striukės skalbimą, gerai yra padaryti bandymą ir patikrinti ar ji ne dažo. Jeigu pastebėsime, kad velvetas dažo, skalbkime striukę atskirai nuo kitų rūbų.

Velvetinės medžiagos negalima skalbti aukštoje temperatūroje, nes ji yra linkusi susitraukinėti. Turime laikytis visų gamintojų nurodytų pastabų susijusių su skalbimo temperatūra ir neviršyti nurodytos ant etiketės temperatūros net ir vienu laipsnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *