Kaip skalbti pūkinę striukę?

pūkinę striukę

Pūkinė striukė tai puikus viršutinės aprangos pasiūlymas rudens-žiemos sezonui. Ji suteikia šilumą, dėka specialių pripildytų joje natūralių pūkų, arba vis dažniau naudojamų sintetinių pūkų. Tam, kad pūkinė striukė kuo ilgiau išsaugotų savo savybes turime ją tinkamai prižiūrėti. Visą informaciją apie skalbimą, džiovinimą ir striukės priežiūrą naudinga visiems jos turėtojams, kurie nori ja džiaugtis ilgiau negu vieną sezoną.

Namuose ar cheminėje valykloje?

Ar turime skalbti pūkinę striukę namų sąlygose ar reikėtų atiduoti ją į profesionalų rankas, tai labiausiai priklauso nuo medžiagų, kurias panaudojo gamintojai. Ši informacija visada pateikta ant etiketės, tad paprastai galime sužinoti, iš ko tiksliai pagaminta mūsų apranga.

Kaip elgtis su pūkine striuke?

Rūbus kimštus pūkais reikia dažnai vėdinti. Ilgas laikas praleistas gryname ore jai tik į naudą, su sąlyga, kad vengsime saulės spindulių. Pūkinės striukės valymas neturi būti dažnas. Kadangi skalbimo metu pūkai netenka savo savybių, todėl po kurio laiko striukė nustos teikti optimalų šilumos komfortą. Be to, jeigu norime žiemą dėvėti striukę kasdieną, geriausiai pirkti du vienetus. Šios rūšies apranga gana greitai nusitrina, todėl per dažnas jos naudojimas sukels greitesnį susidėvėjimą. Jeigu kalbama apie pūkinę striukę gerai yra tiesiog vengti susitepimų, kad netektų skalbti jos daugiau negu du kartus vieno sezono metu. Kai kurias dėmes galima išvalyti iš karto, su drėgna atitinkamos valymo priemonės šluoste. Sunkiau nuplaunamas ir išdžiūvusias dėmes padės pašalinti šepetys su minkštais plaukais. Striukės, kurių pūkus gamintojai impregnavo, būtina atiduoti į cheminę valyklą. Tas pats yra ir su striukėmis kurios turi kailio elementų, kurių neįmanoma atsegti.

Kaip paruošti pūkinę striukę skalbimui?

Pirmame žingsnyje reikia nuimti nuo striukės visus elementus, kuriuos įmanoma atsegti., t.y. diržai, gobtuvas, apykaklės, pamušalas ir t.t. Dažnai tokie elementai gali dažyti, tokiu būdu padarydami mūsų rūbus netinkamais tolesniam dėvėjimui. Todėl prieš dedant rūbus į skalbyklę reikia gerai pasiruošti. Svarbu yra taip pat atlikti išankstinį valymą, ypatingai tokių detalių, kaip apykaklė ar rankogaliai. Šiam veiksmui atlikti galima pasinaudoti tulžies muilu, kuris puikiai susidoroja su dėmėmis ir neturi savyje jokių tirpiklių ar konservantų. Būtina taip pat užsegti visus užtrauktukus, vėliau išversti striukę išvirkščia puse. Pūkinę striukę skalbiame atskirai, nes jai reikia daug erdvės ir vandens.

Pūkinės striukės skalbimas skalbyklėje

Turėtume suprasti, jog pūkinė striukė sugeria išties didelį kiekį vandens. Toks rūbas gali sugerti net iki 10 kg vandens. Tai reiškia, kad savo pūkinį rūbą privalome skalbti tokioje skalbykloje, kuri turi išties nemažą būgną ir apkrovą. Jeigu dedant striukę į skalbyklę stipriai ją sulankstome, vadinasi mūsų mašina nėra visiškai tinkama skalbti tokius daiktus.

Pūkinės striukės skalbimas turi būti atliekamas 30-40°C temperatūroje įjungus rėžimą skirtą ploniems skalbiniams. Negalime naudoti minkštiklių, nei miltelių spalvotiems audiniams. Nes jų naudojimas gali suklijuoti pūkus ir jie praras elastingumą. Pūkinę striukę gerai skalbti su skalbimo skysčiu skirtu plunksnoms. Ši skalbimo priemonė lengvai išsiskalauja iš aprangos.

Žinomi yra ir tokie metodai, kaip skalbimas su keliais teniso kamuoliukais, tačiau tai yra stereotipas, kurio neverta kartoti. Esantys skalbimo mašinoje kamuoliukai neįtakos skalbimo kokybės, tačiau gali veiksmingai pažeisti skalbimo mašinos būgną. Skalbiant pūkinę striukę svarbu taip pat atsiminti apie dvigubą skalavimą tam, kad galutinai pašalinti nuo rūbų detergentus. Gręžimas irgi yra leistinas, tačiau su greičių neviršijančiu 400 apsukų. Jeigu skalbiame pūkinį paltą, tada galime naudoti ir didesnį apsukų skaičių.

Šlapios pūkines striukes negalima gręžti, nes tai gali sukelti pūkų lipnumą. Pasibaigus skalbimo ir skalavimo procesams striukę verta užkonservuoti, remiantis gamintojo pasiūlymais dėl pūkų impregnavimo.

 Apžiūrėk madingiausias ir populiariausias kolekcijas Sizeer.lt e. parduotuvėje 

Pūkinės striukės skalbimas rankomis

Išskalbti pūkinę striukę rankomis, tai tikras iššūkis, reikalaujantis daug pastangų. Prieš pradedant skalbti turime pašalinti didžiausius nešvarumus ir dėmes. Čia bus naudingas skystas tulžies muilas. Neužsegta striukė reikia padėti išvirkštine puse į drungno vandens vonią. Rūbą lengvai suspaudžiam, kad išeitų oras. Striukės mirkymas turėtų trukti trumpiausiai. Atlikus šiuos veiksmus, jau galime pradėti skalbti 30-40°C temperatūroje. Panašiai kaip ir skalbiant skalbimo mašinoje, plaunant rankomis puikiai tinka skalbinių skalavimo skystis arba skalbimo skystis vilnai. Negalima naudoti minkštiklių ir miltelių spalvotiems audiniams. Minkštikliai suklijuoja pūkus, o milteliai sukelia daug problemų skalaujant. Skalbiant rankomis būtina lengvai minkyti striukę, tačiau jokiu būdu jos netrinti.  Būtinas taip pat daugkartinis skalavimas, kuriuo metu rūbą taip pat reikia lengvai spausti. Po sėkmingo skalbimo striukę dedame į didelį dubenį arba vonią taip, kad turėtų daug vietos. Pabaigai galime striukę įdėti į skalbimo mašiną ir išgręžti, atsimindami, kad maksimalus leistinas apsukų skaičius 400. Jeigu neturime skalbimo mašinos, vandenį pašaliname taip pat rankiniu būdu, lengvai spausdami striukę vertikalioje pozicijoje.

Skalbimas rankomis yra rekomenduojamas tik tuo atveju, jeigu pūkinė striukė yra nedidelė.  Didelius pūkinius paltus, labai lengva sugadinti skalbiant rankomis, kadangi dėl jų dydžio reikia daugiau dėmesio audiniui ir ilgesnio laiko džiovinimui.

Kaip džiovinti pūkinę striukę?

Džiovinimo procesas yra begalo svarbus, o daug kas mano, kad net labiau reikšmingas nei pats skalbimas. Kad pasiekti geriausią efektą galime naudoti lėtą džiovinimą elektrinėje skalbinių džiovyklėje (apie 1 valandą). Džiovinimo temperatūra neturėtų viršyti 40°C. Temperatūros viršijimas gali sukelti pūkų nudeginimą. Turint džiovyklę su jutikliais, naudinga į ją įdėti drėgną rankšluostį. Jo dėka, kai džiovyklė baigs džiovinti viršutinę medžiagą, ji tęs džiovinti šlapią striukės vidų. Išdžiovinus striukę dedame ją į horizontalią padėtį (niekada nekabiname iš karto ant pakabos!), geriausiai lauke, jeigu turime tokią galimybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.