Kaip prižiūrėti sportbačius?

sportbačius

Pagaliau yra! Kurjeris pasibeldė į Tavo duris ir įteikė siuntą su išsvajotais sportbačiais. Jie išdydžiai stovi ant lentynos ir laukia pirmo išbandymo. Tačiau jau po kelių treniruočių jie praranda savo blizgesį ir atrodo tarsi paveldėti iš vyresnio brolio… Pažįstama situacija? Tikrai taip, todėl šiandien patarsime ką daryti, kad batai ilgai tarnautų ir atrodytų kaip nauji.  Sėkmė slypi  tinkamame naudojime.

Visų pirma – tinkama išmera

Daugelis žmonių apsiperka internetu, kadangi tada kainos yra patrauklesnės. Vis dėl to verta prisiminti, kad ypatingą dėmesį reikia skirti išmerai. Netinkamai parinkti batai daug greičiau susidėvės, o treniruotės su jais bus nepatogios. Be to, blogai parinkta išmera gali tapti netgi traumų priežastimi. Todėl prieš įsigydamas avalynę pasitikrink vidpadžio ilgį ir savo kojos tipą – batas turi būti kaip antra oda.

Visų antra – antra batų pora

Jei dažnai sportuoji, įsigyk atsarginę batų porą. Ne tik Tau reikalingas laikas regeneracijai, bet ir Tavo batams. Jei nori, kad jiems pritaikytos technologijos tinkamai funkcionuotų, po treniruotės leisk jiems pailsėti bent 18 valandų.

Trečia – neskolink savo batų!

Draugė nusprendė lankyti fitneso treniruotes, bet dar nežino, ar jai patiks, todėl prašo, kad paskolintum jai batus pirmiems keliems užsiėmimams? Nedaryk to, nes gali atsitikti taip, kad teks pirkti naują porą. Anatominės kojos savybės tai universalus dalykas, o batai laikui bėgant prisitaiko prie jos formų. Todėl gali būti, kad kai draugė grąžins Tau batus, jie pasirodys nepatogūs.

Ketvirta – apsaugok savo batus nuo labai žemų ir aukštų temperatūrų

Nepamiršk, kad sportiniai batai nemėgsta ekstremalių temperaturų. Žinoma, tai nereiškia, kad šiltą dieną privalai atsisakyti treniruotės. Tačiau atkreipk dėmesį į tai, kad avimas modelis tiktų metų laikui. Per ilgai nepalik batų ant saulės (pvz. norėdamas išdžiovinti), tuo labiau jokiu būdu nedėk jų ant radiatoriaus. Jei Tavo batai peršlapo, juos visada džiovink kambario temperatūroje, nes per aukšta temperatūra gali juos sugadinti.

Penkta – naudok batus pagal paskirtį

Jei nusprendei įsigyti bėgimo batus, nekopk su jais į kalną ir nežaisk kamuolio. Pasirinktam modeliui būdingos technologijos ir funkciniai sprendimai visada yra pritaikyti konkrečiai sporto šakai. Tam, kad batai atliktų savo funkciją, nesielk su jais kaip su naminėmis šlepetėmis, tik visada naudok pagal paskirtį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.