Kategorijos
STRIUKĖS

Kaip išsirinkti vyrišką žieminę striukę?

Jeigu dar nepasirūpinai žiemine striuke, dabar pats geriausias laikas lėkti į parduotuvę ir nusipirkti atitinkamą. Šis pirkinys privalo būti gerai apgalvotas. Žieminė striukė privalo susidoroti su šalčiu, vėju ir sniego arba lietaus krituliais. Pažiūrėkime į ką reikia atsižvelgti renkantis svarbiausią garderobo detalę artimiausiems mėnesiams.

Gera striukė tai būtinybė        

Šilta žieminė striukė tai būtiniausia detalė kiekvieno žmogaus garderobe. Ypatingai tų žmonių, kurie žiemą įveikia didelius atstumus žieminėje auroje. Šiuo metų laiku, striukė kartu su batais yra esminiais visoje aprangoje.

Į ką reikia atsižvelgti?

Yra begalė elementų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis aprangą šaltoms dienoms. Geros žieminės striukės savybes, tai:

– nusegamas gaubtas

– kailio gaubtas (geriausia su galimybė nusegti)

– aukšta apykaklė sauganti nuo žemos temperatūros, vėjo ir kritulių

– apatinis sutraukimas

– sutraukimai rankovėse (geriausiai megzti)

-išorinės didelės kišenės ir mažesnės vidinėje pusėje

-klostė uždengianti užtrauktuką

Ką pasirinkti?

Verta dėmesio yra parka. Šiuo metu parduotuvėse galima rasti labai daug skirtingų šios striukės modelių, tad jokiam vyrui neturėtų būti sudėtinga surasti kažką tinkamo savo laisvalaikio stiliui. Parka kilo iš taip vadinamų anorakų, t.y. storų ir neperšlampamų striukių, kurias dėvėjo Inuitai (arktinės dalies vietiniai gyventojai). Labiau šiuolaikiškoje versijoje parka buvo naudojama kariuomenėje, kol galiausiai pateko į mados pasaulį. Šiandienos rinkoje esančius aprangos gamintojus dažniausiai įkvepia modelis N3-B, naudotas amerikiečių armijos kariškių 1950-1970 metais. Šios striukės nėra pagamintos taip kaip kadaise (be kitko turi plonesnį pamušalą), kas visai netrukdo jiems būti pačių populiariausių modelių.

Kokia yra jų sudėtis?

Tarp natūralių sudedamųjų žieminėse striukėse dažniausiai sutinkame pūką ir plunksnas. Pirmu atveju naudojamos tik pačios smulkiausios paukščių plunksnos, antru į pamušalą įdedamos paukščių plunksnos kartu su pūkais. Pūkai turi geresnes termoizoliacines savybes ir išsiskiria tuo, kad yra lengvesnes nei analogas su plunksnomis. Norint sužinoti, kokia yra tam tikros striukės sudėtis, reikia patikrinti ženklinimą. Pūkai žymimi užrašu ,,down” o plunksnos ,,feathers”. Kilus abejonėms galima paklausti parduotuvės personalo.

Pūkai ir plunksnos išgaunamos iš žąsų ir ančių. Žąsies pūkai suteikia geresnę šilumą, tačiau juos sunkiau gauti, todėl jie yra brangesni. Užtat anties plunksnos dėl savo mažesnės kainos yra gan dažnai naudojamos populiarių prekinių ženklų.

Galima dar aptikti sintetinės sudėties vidų, kuriame naudojami poliesterio pluoštai. Jiems būdingas lengvumas ir minkštumas. Priešingai nei manoma, dirbtinis šildymas iš poliesterio turi daug privalumų, prie kurių galima priskirti greitą džiūvimą, atsparumą pelėsiams ir alerginėms savybėms. Dideliu tokių striukių privalumu yra taip pat žema kaina ir lengvas prieinamumas.

Kokia yra išorinė medžiaga?

Pukinėse striukėse ( net poliesterinių ,,pūkų”) svarbiausią reikšmę turi išorinė medžiaga. Medžiaga turi užtikrinti optimalų oro pralaidumą ir būti lengva, bet neperšlampama. Nors šio tipo striukės yra užpildytos minkštais pūkais, didelę reikšmę jiems turi neperšlampamumas. Jeigu pasirinksime peršlampamą išorinę medžiagą, tuomet visa striukė sugers drėgmę, tuo pačiu padidės jos svoris.

Pasiūlymas, kuris nenuvils nė vieno mados mylėtojo – tai striukės pagamintos iš poliesterio ir nailono. Norimą efektą gali suteikti taip pat gabardino medžiaga, tačiau verta paminėti, kad ši medžiaga padidins striukės svorį.

Mados pasaulis mėgsta eksperimentuoti, todėl nieko nuostabaus, kad paskutiniais sezonais gamintojai pradėjo naudoti sprendimus, kuriuos naudoja apsiaustuose, tokiose striukėse kaip parka. Jau anksčiau buvo atvejų, kuomet išorinei medžiagai buvo panaudota flanelė arba kašmyras. Jeigu tau rūpi šios striukės funkcionalumas, tokia sudėtis gali nepatenkinti tavo norų. Joms sunku susidoroti su kintamomis oro sąlygomis.

Žmonėms ieškantiems žieminės striukės, kuri tiktų ilgam laiko praleidimui ir nepalankiomis oro sąlygomis, drabužių parduotuvės siūlo modelius su papildoma išorine membrana. Tai speciali medžiaga, kuri užtikrina aukštesnį vandens atsparumo lygį. Geriausiai žinomas tokio tipo medžiagos gamintojas yra firma L. Gore & Associates, atsakinga už žinomos GORE-TEX membranos gaminimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *