Chesterfield – vadinamas ,,diplomatų“ paltu, arba tiesiog vyriškų paltų karaliumi

diplomatų paltu

Pats elegantiškiausias palto modelis, kurio istorija siekia XIX amžių. Lietuvoje kai kurie jį vadina diplomatų paltu, Anglijoje jis žinomas kaip chesterfield. Šis pavadinimas atsirado nuo grafo Chesterfieldo, kuris ir  įvedė į mados pasaulį šią viršutinės aprangos dalį. Šis paltas madoje jau daugiau nei 150 metų ir iki šiol galime jį rasti kiekvienoje elegantiškos aprangos parduotuvėje. Nors nuo momento kuomet šis paltas tik atsirado salonuose, modelyje daug kas pasikeitė, visgi jis liko lyderiu vyriškų paltų kategorijoje.

Kada ,,diplomatas“ išvydo dienos šviesą?

Paltas savo populiarumą pelnė Georgo Stanhopo dėka, kuris buvo šeštu Chesterfieldo grafu. Stanhopas buvo dendžių visuomenės dalimi, kurie Viktorijos epochos pradžioje formavo vyrų mados tendencijas. Pagal šaltinius diplomato paltas pirmą kartą atsirado 1840 metais ir tapo įkvėpimu visiems šiuolaikiniams vyriškiems paltams.

,,Diplomato“ prototipas ir jo kaita

Pirminė ,,diplomato“ versija primindavo surdutą. Paltas buvo pagamintas iš storos ir tamsios vilnos. Dažniausiai dominuojanti buvo juoda arba antracito spalva. Šiam paltui būdinga viena sagų eilė uždengta specialia kloste. Pasitaikydavo taip pat dvieilių paltų versijos. Klasikinis ilgis siekdavo iki kelių arba šiek tiek žemiau. Specifiniu palto elementu buvo trys kišenės; dvi iš šonų ir viena ant krūtinės. Trumpi atvartai buvo atviri, o apykaklė pasiūta iš aksomo.

Vėliau paltas pasikeitė ir įgavo laisvesnį ir labiau tiesų siluetą. Atsisakyta buvo anksčiau talijos srityje naudotų siūlių. To dėka, ,,diplomatą“ galima buvo laisvai užsidėti ant kitų garderobo elementų. Tokiu būdu angliškas chesterfieldas tapo viršutine apranga. Nugarinę palto dalį nuspręsta supaprastinti.

,,Diplomatas“ šiuolaikiškai

Dabartinės ,,diplomatų“ versijos nesmarkiai skiriasi savo detalėmis nuo tų versijų, kurias nešiojo daugiau nei prieš 100 metų britų džentelmenai. Didžiausias skirtumas, kurį galima pastebėti – tai medžiagos svoris. Šiuo metu paltai gaminami iš šiek tiek plonesnės vilnos, bent dėl to fakto, jog šiais laikais pėsčiomis įveikiami kur kas mažesni atstumai negu XIX amžiuje. ,,Diplomatas“ tapo labiau taikomas kaip viršutinis drabužis. Dar šis šiuolaikinis paltas dažniausiai yra iki kelių. Pasikeitė atvartų ilgis tam, kad galima būtų atidengti marškinėlius ir kaklaraištį, nes tai paltas skirtas nešioti su kostiumu.

Kiekvienas vyras vertinantis aprangos eleganciją ir mėgstantis kostiumus, privalo praturtinti savo garderobą šiuo paltu. Neabejotinai tai yra stiliaus ikona ir vertas pagyrimo paltų karalius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.