Adidas Stan Smith istorija

adidas-stan-smith-w

Šie teniso žaidėjams skirti sportbačiai laikui bėgant tapo laisvalaikio avalyne. Adidas Stan Smith tai universalūs bateliai, kurių dizainas neabejotinai išlaikė laiko išbandymus. Kokia yra jų istorija?

Kas tas Stanas Smithas?

Modelio pavadinimas nėra atsitiktinis. 1973 metais sukurtiems bateliams buvo suteiktas garsiojo amerikiečių tenisininko Stano Smitho vardas. Būtent šis modelis pradėjo revoliuciją teniso batelių rinkoje. 60-aisiais metais įmonės įkūrėjo anūkas Horstas Dassleris pirmą kartą pristatė teniso batelius, pavadintus prancūzų tenisininko Roberto Hailleto vardu. Tačiau šis greitai baigė savo karjerą ir Adidas pradėjo karštligiškai ieškoti naujo veido. Juo tapo žymus tenisininkas Stanas Smithas.

adidas-stan-smithPrototipas

Adidas Stan Smith sportbačiai buvo išleisti į prekybą 70-ųjų pradžioje ir nuo to laiko modelis beveik nepasikeitė ir dabar atrodo beveik identiškai, kaip ir prieš keturiasdešimt metų. Įmonė nusprendė patalpinti ant minimalistinio baltos spalvos odinio batviršio savitas perforacijas, išdėstytas į Adidas logotipą – tris linijas. Tai buvo geras sprendimas, kadangi trys perforuotos linijos tapo labiausiai atpažįstama modelio dalimi. Ant batelių prototipo liežuvėlio buvo patalpinta Stano Smitho nuotrauka. Apžiūrėk Sizeer.lt pasiūlymus

Asortimentas

Iki galo neaišku, kaip teniso bateliai tapo gatvės stiliaus avalyne. Tačiau 2010 metais jie pateko į geriausių visų laikų sportbačių sąrašą. Nors nuo kedų sukūrimo praėjo daug metų, o rinkoje pasirodė tūkstančiai batelių modelių, Stan Smith kedai toliau išlieka geriausiai parduodamų sportbačių sąrašų viršūnėse. Įvairių Stan Smith modelio versijų asortimentas yra labai platus. Be klasikinių baltos spalvos modelių prekyboje galima rasti taip pat ir raudonos, tamsiai mėlynos spalvos arba egzotiškų raštų versijas. Ant parduotuvių lentynų pasirodė modeliai pagaminti iš Primeknit medžiagos bei abstrakčių raštų versijos, kurias sukūrė dainininkė Rita Oro.

Tiesiai į dešimtuką

Įdomu tai, kad niekuo per daug neišsiskiriantis modelis pasiekė pardavimų viršūnes. Nuo pat savo debiuto rinkoje kedai pelnė daugybę gerbėjų, kurie noriai įsigyja klasikinę tenisui skirtą avalynę, ženklintą vieno geriausio teniso žaidėjų vardu. Stan Smith sportbačių populiarumas pasiekė viršūnę 80-aisiais, kai buvo parduota 22 milijonų kedų porų o Adidas pateko į Gineso rekordų knygą. Ir tai buvo tik pradžia! Adidas dizaineriai greitai suprato, kad Stan Smith modelis tai tikra aukso gysla ir pradėjo kurti naujas batelių versijas.

Nesenstantis batelių dizainas, šimtai versijų ir pardavimai viršiję milijonus dolerių – Adidas Stan Smith tai neabejotinas prekinio ženklo hitas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.